filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1960
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów dramatycznych
wygrane
Playhouse 90
(1956)
nominacje
Nietykalni
(1959)
The DuPont Show of the Month
(1957)
za odcinek "Ethan Frome"
The Moon and Sixpence
(1959)
The Turn of the Screw
(1959)
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów humorystycznych
nominacje
Father Knows Best
(1954)
Make Room for Daddy
(1953)
The Jack Benny Program
(1950)
The Red Skelton Show
(1951)
Najlepszy występ aktorki w serialu (pierwszo- lub drugoplanowy)
wygrane
[Jane Wyatt]
Jane Wyatt
jako Margaret Anderson w serialu
Father Knows Best
(1954)
nominacje
Donna Reed
The Donna Reed Show
(1958)
Najlepszy pojedynczy występ aktorki (pierwszo- lub drugoplanowy)
wygrane
[Ingrid Bergman]
Ingrid Bergman
jako Governess w filmie
The Turn of the Screw
(1959)
Najlepszy występ aktora w serialu (pierwszo- lub drugoplanowy)
wygrane
[Robert Stack]
Robert Stack
jako Eliot Ness w serialu
Nietykalni
(1959)
nominacje
Richard Boone
Have Gun - Will Travel
(1957)
Raymond Burr
Perry Mason
(1957)
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w dramacie
wygrane
The Moon and Sixpence
(1959)
Robert Mulligan
nominacje
The Turn of the Screw
(1959)
John Frankenheimer
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w komedii
wygrane
The Jack Benny Program
(1950)
Ralph Levy
,
Bud Yorkin
nominacje
Make Room for Daddy
(1953)
Sheldon Leonard
The Red Skelton Show
(1951)
Seymour Berns
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w dokumencie
nominacje
The Twentieth Century
(1957)
James Benjamin
za odcinek "From Kaiser to Fuehrer"
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w dramacie
wygrane
Strefa mroku
(1959)
Rod Serling
nominacje
Playhouse 90
(1956)
Loring Mandel
za odcinek "Project Immortality"
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w komedii
wygrane
The Jack Benny Program
(1950)
Hal Goldman
,
Sam Perrin
,
George Balzer
,
Al Gordon
nominacje
Father Knows Best
(1954)
Dorothy Cooper
,
Roswell Rogers
Najlepsze osiągnięcie w kierownictwie artystycznym i scenografii
nominacje
Alfred Hitchcock Przedstawia
(1955)
John J. Lloyd
Najlepszy pojedynczy występ aktora (pierwszo- lub drugoplanowy)
wygrane
[Laurence Olivier]
Laurence Olivier
jako Charles Strickland w filmie
The Moon and Sixpence
(1959)
nominacje
Lee J. Cobb
Playhouse 90
(1956)
za odcinek "Project Immortality"
Alec Guinness
Startime
(1959)
za odcinek "The Wicked Scheme of Jebal Deeks"
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów dla dzieci
wygrane
Pies Huckleberry
(1958)
nominacje
Lassie
(1954)
Quick Draw McGraw
(1959)
Watch Mr. Wizard
(1951)
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów rewiowych
wygrane
The Fabulous Fifties
(1960)
nominacje
Another Evening with Fred Astaire
(1959)
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów służby publicznej
wygrane
The Twentieth Century
(1957)
Wyróżnieni w roku 1960
The Moon and Sixpence
(
2/3
)
The Jack Benny Program
(
2/3
)
The Turn of the Screw
(
1/3
)
Playhouse 90
(
1/3
)
Father Knows Best
(
1/3
)
Nietykalni
(
1/2
)
The Twentieth Century
(
1/2
)
Strefa mroku
(
1/1
)
The Fabulous Fifties
(
1/1
)
Pies Huckleberry
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.