PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32599}

Telefon

Phone Booth
7,0 175 540
ocen
7,0 10 1 175540
6,7 20
ocen krytyków
Telefon
powrót do forum filmu Telefon

K

ocenił(a) film na 9

Pomysł fabuły jest niesamowity, rzadko kiedy trafia się tak oryginalny koncept. Napięcie jest
perfekt, może tylko trochę głupio, że taki krótki ten film, ale aż trudno mi sobie to wyobrazić,
żeby zdołali ciągnąć to dalej... ekstra seans!

ocenił(a) film na 9
Kadente

mam tak samo... :-)

Kadente

jak pomysł fabuły, skoro to remake?

ocenił(a) film na 9
Vaylander

no przecież remake zachowuje w sobie "make" :k

Kadente

geniusz

użytkownik usunięty
Vaylander

jakiego filmu jest remake?

ocenił(a) film na 7

Wpisałam w google frazę "Phone Booth is a remake" i proszę, faktycznie! Trzecia strona od góry, na forum piszą o pierwowzorze, "End of the Line" z 1996.
http://www.filmweb.pl/film/End+of+the+Line-1996-162801
Niestety nie wiem, gdzie mogę obejrzeć pierwowzór, a bardzo jestem jego ciekawa. "Telefon mi się podobał, chociaż nie od razu przykuł moją uwagę, to od pewnego momentu świetnie było dozowane napięcia i prowadzona gra psychologiczna, a końcówka, jak dla mnie, bardzo dobra i interesująca. Jednak głównym atutem filmu był nietuzinkowy pomysł, więc w moich oczach traci za brak oryginalności, skoro się dowiedziałam, że to remake.

użytkownik usunięty
Morgana_filmweb

przecież ten End of the Line z 1996 to film krótkometrażowy

ocenił(a) film na 7

I co w związku z tym?

Morgana_filmweb

Trzeba mieć dobry pomysł, by zdecydować się na remake tak niszowego filmu. Cóż, filmy będące adaptacjami powieści kryminalnych lub horrorów również bywają bardzo ciekawe.

ocenił(a) film na 9
Evangarden

Ale to nie zmienia faktu, że całość jest niezwykle pomysłowa, a że nie było wcześniej pełnometrażowego pierwowzoru, więc ten nim się staje. Oprócz tego perfekt gra aktorska i świetny klimat. Wyjątkowe dzieło o charakterze moralizatorskim. 10/10!

jaroslaw16

To na pewno było do mnie?

ocenił(a) film na 9
Evangarden

dalszy wątek, spokojnie -_-

jaroslaw16

Jestem spokojny. Po prostu wypadałoby klikać "odpowiedz" w odpowiednim miejscu, bo wydaje mi się, że swoje słowa kierowałeś do innej osoby.

ocenił(a) film na 9
Evangarden

ale to była odpowiedź do całego wątku, jego kontynuacja, więc nie dało rady kliknąć "odpowiedz"

jaroslaw16

Wystarczyło podpiąć się do pierwszego postu.

ocenił(a) film na 9
Evangarden

cóż z Ciebie za malkontent ;)

ocenił(a) film na 10
jaroslaw16

Dokładnie. Lepiej bym tego nie ujął ( film ma charakter moralizatorski). Pewnie min. dlatego tak mi się spodobał.
Uważam, że wieeeeelu ludziom przydała by się taka lekcja. Jak ktoś zna podobne filmy, to chętnie poznam tytuły.
Widziałem ich wiele, ale osobiście nie znam niczego podobnego (moralizatorski charakter, stopniowe budowanie napięcia, zagrożenie życia, nie do końca określone kto jest dobry a kto zły, klarowna fabuła). Moim zdaniem np. w telefonie tym dobrym był ten snajper :)

ocenił(a) film na 8
Kadente

jaki kużwa krutki.

ocenił(a) film na 9
maciekb80

noż 81 minut przecież on tylko trwa.

ocenił(a) film na 8
Kadente

Jak na akcje w jednym miejscu to wystarczająco,co nie znaczy że mam coś do filmu,wręcz przeciwnie.

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Ja wiem wiem, ale chodzi o tylko w porównaniu z 130 minutami (tyle miał pxd film, który oglądałem bezpośrednio przed nim).

ocenił(a) film na 8
Kadente

czyli ten sam film trwał 130 minut??? czyzby coś zostało wycięte??

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Nie nie nie, mam na myśli to, że przed "Telefonem" oglądałem inny film, który trwał ok. 130 minut (bodajże Sin City)

ocenił(a) film na 8
Kadente

Ok ,ale tam akcja nie toczyła się w jednym miejscu

ocenił(a) film na 9
maciekb80

W sumie racja. Być może w odwrotnej kolejności postrzegłbym to w inny sposób }>

ocenił(a) film na 8
Kadente

jak jestes zainteresowany to polecam film "tape" z Umą Turman.Akcja równiez dzieje się w jednym miejscu jednak film wciąga ciekawym scenariuszem

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Dzięki. W odpowiedzi tobie mogę polecić projekt "Cube" - całkiem przyzwoity i też utrzymany w konwencji przestrzenie monotematycznej

ocenił(a) film na 8
Kadente

zgadzam się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones